KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14407456
nr 1440 7456
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Unik. Signerad, sittande man, glaserad stengodslera. Höjd: 14 cm
Kondition: nagg på fot,
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
måndag 20 december 2021
kl 19:49:55
Lisa Larson
Läs mer om Lisa Larson